+48 22 593 10 38

Samorząd Studentów SGGW w Warszawie ul. Nowoursynowska 166 02-787 Warszawa adres e-mail: samorzad@sggw.pl

Zadbaj o swoją kobiecość!

Zadbaj o swoją kobiecość - Warszawa  
W dniu 19 grudnia odbędzie się ostatnia już w tym roku akcja profilaktyczna. Zapraszamy do udział w niej Panie, gdyż akcja ukierunkowana jest właśnie na ochronę kobiecego zdrowia. Szczególną uwagę zwracamy tym razem na profilaktykę nowotworów: raka szyjki macicy i raka piersi. Sprawdź, czy nie jesteś w grupie ryzyka. Zgłoś się na bezpłatne badanie. Akcja odbędzie się w Placówce Podstawowej Opieki Zdrowotnej Akamedik w Warszawie przy ul. Józefa Ciszewskiego 15.  
W ramach akcji profilaktycznej oferujemy:
bezpłatne badanie cytologiczne
bezpłatny instruktaż samobadania piersi  
Poprzez regularną kontrolę własnego ciała, w tym systematyczne samobadanie piersi, skutecznie można uchronić się przed najczęstszym nowotworem złośliwym występującym wśród kobiet – rakiem piersi. Rocznie z jego powodu umiera około 5000 kobiet. Nowotwór piersi stanowi drugą – po raku płuc – przyczynę zgonów Polek z powodów onkologicznych. Samobadanie piersi jest podstawowym a zarazem najważniejszym elementem we wczesnym wykrywaniu zmian nowotworowych. Ważne jest aby każda kobieta ,,znała swoje piersi’’ – jak wyglądają, jakie są w dotyku aby móc dostrzec jakiekolwiek zmiany. Pamiętajmy, że im wcześniej zmiany nowotworowe zostaną wykryte, tym większe prawdopodobieństwo skutecznego leczenia. 
Z kolei badanie cytologiczne jest podstawowym badaniem szyjki macicy pozwalającym na wykrycie wczesnych zmian przed nowotworowych i nowotworowych. Badanie pozwala także ocenić ogólny stan kobiecego zdrowia. Powinno być wykonane pomiędzy 10. a 20. dniem cyklu. Co najważniejsze cytologia nie boli i nie wymaga specjalnego przygotowania od Pacjentki. 
Rejestracja telefoniczna oraz informacje na temat akcji pod numerem: 22 737 50 50 lub bezpośrednio w placówce. 

Comments Closed