+48 22 593 10 38

Samorząd Studentów SGGW w Warszawie ul. Nowoursynowska 166 02-787 Warszawa adres e-mail: samorzad@sggw.pl

Czym jest samorząd?

Najkrótsza odpowiedź na pytanie, „czym jest Samorząd Studentów SGGW”, brzmi: są to wszyscy studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Samorząd istnieje po to by pokazać, iż studenci to silne i słyszalne środowisko akademickie. Środowisko, z którym należy się liczyć. Jednak ciężko jest podejmować decyzje w gronie prawie 30 tys., dlatego studentów na uczelni reprezentuje Rada Uczelniana Samorządu Studentów SGGW.
Głównym celem Samorządu Studenckiego SGGW jest reprezentowanie interesów studenta na forum uczelni, w kontaktach z samorządami innych uczelni oraz we wszystkich sprawach dotyczący studentów SGGW. Jednak Samorząd to przede wszystkim przygoda, wyzwanie i miejsce, gdzie można realizować swoje pasje. Samorząd stara się również stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju kultury studenckiej, która nadaje uczelni specjalny charakter. To jak aktualnie wygląda kampus to jak tętni życiem jest zasługą właśnie Samorządu i jego starań na rzecz rozpropagowania kultury studenckiej. Samorząd Studentów stara się jednoczyć i stwarzać nowym studentom jak najłatwiejsze dotarcie do tych miejsc, które sprostają ich wymaganiom i zainteresowaniom.
Samorząd organizuje także liczne projekty, których jedyną granicą jest wyobraźnia. Dzięki niemu możesz bawić się ze znajomymi na Ursynaliach, podczas Otrzęsin Głównych i Wydziałowych, na Obozach Zerowych, na zimowym wyjeździe samorządowym czy też podczas niezliczonej liczby koncertów i imprez na naszym kampusie. Wspiera on także liczne organizacje działające na naszej uczelni. Istnieje po to by pomóc studentowi.
Samorząd to organizacja bazująca na studentach aktywnych, potrafiących przebić się z grona swoich rówieśników. Studentach, dla których okres studiowania to nie tylko czas nauki, ale i także okres inwestowania w siebie, w swoje zdolności i talenty. Okres, w którym człowiek kreuje swoje dorosłe życie. Okres, który jest najpiękniejszym epizodem w życiu każdego człowieka.

 

Rada Uczelniana Samorządu Studentów SGGW wraz z władzami Uczelni

Comments Closed